Egypt Soul Retreat ~ Delfíní cesta 2024/2025

Cesta za divokými delfíny, klidnou moudrostí, láskou a hravou lehkostí…
domů, k esenci, do svého nitra…

Vyslechneš volání duše?

Mořské společenství čeká…

Cesta za divokými delfíny, klidnou moudrostí, láskou a hravou lehkostí…
domů, k esenci, do svého nitra…

Vyslechneš volání duše?

Mořské společenství čeká…

Zasníme se společně?

Ano, tahle cesta je jeden velký splněný sen.  Otevírá horizont pro nové životní dobrodružství a přináší nezapomenutelné prožitky, které je těžké dát do slov. Vedou totiž k samotné podstatě. Přesně takový je záměr i rozměr naší cesty.

Rádi Ti pomůžeme s přípravou, provedeme Tě na suchu i ve vodě, otevřeme nové možnosti, podpoříme proces integrace.

Během týdne na lodi v léčivé energii delfínů načerpáš v náruči laguny novou energii a prožiješ transformační chvíle, které se stanou cenným zdrojem a inspirací pro Tvou každodennost.

Čeká nás krásná a prostorná jachta se skvělou partou lidí na stejné vlně a kromě prvotřídní prány i s výbornou stravou, luxusní péče a určitě i několik zajímavých synchronicit.

Hlavním programem je plavání s divokými delfíny.

Plavit se budeme do oblasti Fury Shoal k útesu Sataya (Dolphin Reef). Několikrát denně se budeme nořit do laguny nádherné azurové barvy a den za dnem si užívat okamžiků, kdy se k nám připojí zde žijící a vždy přítomní delfíni. Během plavby k tomuto korálovému útesu a na konci týdne cestou zpět děláme zastavky ke šnorchlování a koupaní a v oblasti národního parku Wadi Gemal a Siyal (souostroví Qulan), kde se budeš moci koupat na bílých písečných plážích těchto neobydlených korálových ostrovů. Pláž ostrova bývá v době přílivu zaplavena mořem a její písek je plný solí a minerálů, které je dobré využít a doslova se do něj zahrabat a chvilku si v něm poležet.

Užiješ si spoustu smíchu, kouzelné západy slunce, vítr ve vlasech a když budeš chtít, okoupeš se i ve svitu hvězd při spaní pod širou oblohou.

S naším partnerem Samara Cruise poplujeme již čtvrtým rokem, máme za sebou 6 úžasných plaveb a před sebou další.

Naše společné plutí otevřelo nové horizonty mnoha spřízněným duším. Vnímáme, jako by každá další plavba navazovala tam, kde ta předchozí skončila…a opět se nám otevírá nový rozměr…

Jaké dary s Tebou budeme sdílet?

Jak jinak plavat s delfíny, než zcela svobodně na nádech? Stát se bez těžkého vybavení a zbytečných bublin jedním z nich, hrát si s nimi, dovádět, komunikovat a radostně experimentovat? Vzpomenout si na to, co hluboko uvnitř tak dobře znáš?

Základy freedivingu včetně efektivního využití dechu a relaxace, techniky pro bezpečné a komfortní šnorchlování i trénink na bójce s Adel, která je freediverkou více než 10 let, jsou součástí doprovodného programu a mohou Ti otevřít nový rozměr vodních radovánek a interakce s podmořským světem. Adel pracuje i terapeuticky a díky uvolnění strachů, nepříjemných zážitků a limitujících vzorců pomáhá lidem nalézat cestu zpátky k vodní podstatě.

Jedním z jazyků, kterými k nám delfíni hovoří, je dech. Budeme se prostřednictvím meditací s Crystalline Breathwork, tancem a jemným pohybem napojovat na naší vodní podstatu, krystalické tělo i na to, kým doopravdy jsme a odkud pocházíme. Propojíme se také se zvukem, jehož vibrace nám pomáhá v komunikaci i harmonizaci.

Síla kruhu a společenství je jedním z důležitých poselství, kterým se můžeme my lidé od delfínů inspirovat. Součástí plavby proto budou i vedené sdílecí kruhy s prostorem pro sebe-vyjádření, reflexi, učení i zábavu.

Jelikož k našemu společenství nedílně patří také děti, máme připravený doprovodný program plný fantazie a kreativity i pro ně. Úžasnou zprávou pro květnový termín je, že se k nám připojí Anna Benešová – Monsterance, se kterou jsme domluvili spolupráci. Ať už dítě či dospělý,  kdo bude mít chuť, ukotví si svůj zážitek z plavby v osobním šperku na moři zrozeném.

Veškerý program je dobro-volný a bude se odvíjet dle situace, přání, naladění…ve vědomí, že naší zkušenost spolu-tvoříme…tak, aby každý měl dostatek prostoru pro vlastní spočinutí, relaxaci a klid.

Pro koho je cesta vhodná?

Pokud pro Tebe, pravděpodobně už teď cítíš chvění…

Ať už jsi single nebo double, chceš jet s kamarádkou, v páru, nebo splnit sen pro celou rodinu (děti cca od 4 let)…náš delfíní kmen Tě vítá s otevřenou náručí

Tvoji průvodci:

Adel Nommo a Pavel Milan Černí

Lidé mi říkají delfíní žena, Ama nebo mořská šamanka.

Jsem průvodkyně duše, facilitátorka Crystalline Breathwork a Mystical Dance®, freediving instruktorka a milovnice moudrosti oceánu.

Mám 23 let praxe v oblasti rozvoje a vedení lidí, z toho 12 let v HR mezinárodních společností a od roku 2013 na volné noze, kdy se plně věnuji individuální transformační péči, tvorbě autorských workshopů, online kurzů a soul retreatů v Čechách i zahraničí.

Vytvářím bezpečné pole láskyplného přijetí, ve kterém uvolníš emoční napětí a stres, uzdravíš dávná zranění, projasníš (s)mysl a spojíš se s hlubokým vnitřním klidem a radostí.

Společně s dechem, krystalickými vodami, zvukem a jemným pohybem se s vyšší podporou vydáme na dobrodružnou cestu k Tvým jedinečným darům, osobní síle a životu v odvaze a svobodě.

Baví mě otevírat bránu znovuzrození, užívat si zázraků každodennosti, prožívat bohatství jednoduchosti…

…a své poklady sdílet se světem.

Jsme manželé, partneři, rodiče i průvodci.

Lidé, kteří se rozhodli poslechnout volání své duše a následovat svůj sen.

V prosinci 2022 jsme se přestěhovali i s naší malou divoškou Běličkou a kocourem Jarýsem na magickou Madeiru, kde nyní společně žijeme, s láskou tvoříme Odyseu duše.

Podporujeme lidi, jako jsi Ty, na jejich jedinečné životní cestě.

Jsem průvodce vnitřní a vnější divočinou. Transformační kouč & mentor. Manžel a táta.

Provázím k žití a tvoření v souladu se svou duší a nejhlubší esencí. Pomáhám Ti najít Tvé pravé místo ve světě a žít smysluplný a naplněný život. Rád propojuji mysl, srdce a tělo a nechám se vést intuicí, kterou vnímám jako bránu ke světu, který nás přesahuje a podporuje.

Čerpám z 25 let vlastního podnikání a intenzivní práce s lidmi, systemického koučovacího výcviku i 15 roků vlastního psycho-spirituálního zkoumání a praxe. Nejvíc mě ovlivňuje práce hlubinného eko-psychologa Billa Plotkina zaměřená na sestup k vlastní duši.

Prošel jsem si radostným a nabíjejícím budováním vlastní firmy – i tvrdým vyhořením a neschopností cokoliv dělat. Úspěchem a bytím na výsluní – i selháním, ztrátou smyslu a prázdnem. Úpěnlivým kontrolováním všeho – i velkým pouštěním a skoky do důvěry.

Založil, vybudoval a vedl jsem smysluplný, etický i úspěšný byznys – přední český ekologický e-shop Econea.cz.

Ubytování:

Fotografie níže jsou z minulých let, na konci roku 2023 si naši partneři Fatima s Naderem pořídili vlastní loď, která nyní prochází úpravami. Typově je velmi podobná, nicméně bude ještě krásnější, než tato! Jednotlivé kajuty jsou umístěny v podpalubí a dalších 2 podlažích. Na lodi je k dispozici sun deck, vnitřní i vnější lounge prostor s barem, jídelna. Pro volné chvíle je k zapůjčení paddleboard a další doplňky, k delfínům se vyjíždí 2 menšími čluny (zodiac). Kapacita lodi je 22 hostů + průvodci a lodní personál.

Další otázky:

Napadá Tě ještě něco, co potřebuješ vědět?

Rádi se s Tebou spojíme na krátký informativní hovor, kde vše společně probereme a informace doplníme.

Egypt Soul Retreat ~ Delfíní cesta

Termíny 2024:

květen 3.-10.5., s doprovodným programem Anny Benešové -Monsterance pro děti i dospělé.

srpen 2.-9.8. Lví brána

Termíny 2025:

28.3. – 4.4. a 8.8. – 15.8.

Cena za plavbu:

29.500,- Kč/dospělý / 26.000,- Kč/dítě do 12 let

Pro rok 2025 bude přesná cena potvrzena cca v září/říjnu, v mezičase je otevřená možnost předběžných rezervací.

Zahrnuje:

Ubytování: 2-lůžkové kajuty s vlastním WC, sprchou a osuškami na safari lodi
Stravu a nápoje: Soft All inclusive – denně čerstvé připravované pokrmy, stravování formou bufetu v restauraci a nealkoholické nápojek dispozici na baru 24hod/denně

Transfery: z letiště Marsa Alam do přístavu a zpět
Program a asistence průvodců a instruktorů: na rychločlunech při kontaktech s delfíny i šnorchlování na korálech a služby stálé posádky a průvodců na lodi

Zkušební potápění s přístrojem, doprovodný program a organizaci

Nezahrnuje:

Náklady na letenku, cestovní pojištění, vízum (25 USD), vstup do národních parků Sataya a Wadi Gemal (50 USD), baksish pro posádku

Doplňující informace:

Pořadatelem plavby je egyptská plavební společnost Samara Cruise a zahrnuté služby zajišťuje Egyptská plavební společnost: Dolphin Liveaboard co.

 + letenka: 13.250,- Kč

 Přes cestovní agenturu zajistíme zpáteční letenku Praha – Marsa Alam – Praha

Mám zájem o rezervaci

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Co napsali účastníci předchozích plaveb?

„Delfíní plavba s Adel byla prostě uaauuuu! ⁣Loni na podzim jsem na ni dostala tip od kamarádky. Chystala se na ni s mužem. Když jsem si přečetla popisek, byla jsem nadšená z toho, že se celý týden JEN plave s delfíny. Několikrát denně. Všichni účastníci byli naprosto skvělí. Muži, ženy, děti, puberťák, páry, singlíci. Už od prvního sdílecího kolečka jsem pociťovala nádherný sladění a harmonii s touhle partou. Na konci jsme se shodli na tom, že se nám povedlo společně vytvořit takové delfíní hejno.“

Alice Kirš


Pro Alici a jejího muže Davida jsem připravovala freedivingové intro v potápěčské jámě v Čestlicích a následně jsme společně strávili úžasný týden v delfíní laguně v červnu 2022.

„Cesta stále doznívá. Nejen setkání s delfíny, ale i místo samotné Sataya a frekvence, které nás omývaly, se propsaly hluboko do mě.

Ještě to všechno trávím a nedohlédnu zatím až na dno zkušenosti.

Koukám na hvězdy a poznávám čím dál více souhvězdí. To delfíní na mě kouká ze shora a připomíná mi něco, co se týká delfíní duše.

Je to vzpomínka mnohem dávnější než ta srpnová. Je to hvězdná vzpomínka.

Nepocházíme ze země, tedy jen tělo je její součástí.

Pocházíme z hvězd. A nejsme to my, jako osoby či osobnosti, ale jako nadosobní bytosti.“

Jakoby se mi otevřel svět daleko širší.“

Markéta Doubravská, genoveklice.cz

S Markét jsme se znovu-setkaly na srpnové plavbě 2023

„S mým mužem jsme se plynule vystřídali a téměř hned, jak já jsem se vrátila z Egypta, on odjel na dvanáct dní do Řecka. Takže jsem skočila hned zpátky do plného provozu s těmi mými třemi delfínky, takže pěkná jízda.

Několik dní po návratu bylo tak krásně hladkých, jemných a klidných, jako bych svět vnímala z jiné perspektivy. A to už první den proběhla zatěžkávací zkouška, protože u nás byla pouť a my na ni samozřejmě museli jít. To byl tak krásný zážitek. Všechen ten hluk vně jakoby neprocházel dovnitř.

Tam bylo ticho a klid. Bylo to fascinující.

Po delší době se vše ustálilo na takovém pocitu normálu, ale vím, že když se ztiším, je to tam pořád.

Ty vibrace lásky, sounáležitosti, radosti, léčivá voda…Je tam ta intenzita života, hluboké pohledy do očí lidských i delfíních, ale i ten stesk po „domově“. Je to nádherný koktejl, kterého jsem stále plná.

Všechnu tu plnost si s sebou nosím i do svého tvoření.

Při craniosakrální terapii i při péči o těhotné, tam všude jsou ty vibrace se mnou.

A vnímám, že ošetření má jinou kvalitu, takovou víc tekutou, jako by nás prostupovalo moře a v něm samozřejmě delfínci.

Z celého srdce ještě jednou děkuji za to, že jste a že tvoříte něco tak nádherného.“

Petra Kociánová

porodní asistentka a terapeutka CranioSakrální Biodynamiky, zpětná vazba ze srpnové plavby 2023

„Naše cesta za delfíny byla naprosto magická a hlubinně transformační.

Každý den jsem si rozšířila svou komfortní zónu minimálně o několik nádechů a výdechů. A rozhodně jsem nebyla sama. S neuvěřiténou podporou a v bezpečném kruhu všech účastníků i posádky Samara Cruise a úžasné Adel.

Vstávání hluboce před šestou ranní a jógové protažení s boží Ivčou, které patří obrovský dík za nejen jógové spolubytí, ale hlavně za možnost účastnit se plavby s nádhernou grupou kamarádek, neznámých a přesto blízkých duší a taky se dvěma staršími dcerami, mamkou a ségrou.

Denně několikrát plavání s divokými delfíny a možnost kochat se barevnou nádherou korálových útesů a živočichů, kteří s nimi žijí v absolutní symbióze a harmonii.

Dovolení si bylo všudypřítomné stejně jako plynutí a spočinutí. Bytí v přítomném okamžiku dostalo nový rozměr. Sladili jsme se s rytmem moře a jeho vlnami. Jako jednotlivci i skupina.

Zažily jsme toho tolik, jako bychom na moři strávily nejméně měsíc. Integrace bude probíhat ještě hodně dlouho.

Velmi silně cítím, že tento magický čas ve mě otevřel hloubku, o které jsem netušila, že ji v sobě mám.

Delfíni nám předali mnoho o ryzí pospolitosti, ne-konání, soudružnosti, úctě k životu, bezpodmínečné lásce, plynutí, pouštění…a mnohem, mnohem víc.

Jejich energie a přítomnost v každé kapce mořské vody, do které jsme se několikrát denně nořili byla tak vyživující, že někteří z nás téměř nepotřebovali fyzickou stravu.

Předali mi osobní poselství a další směřování pro mou terapeutickou práci.“

Adéla Sen, byznys koučka a mentorka

s Adél jsme pluly na jedné lodi v srpnu 2022

Mám zájem o rezervaci

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.